«КВАНСОН» Қазақстан-Корей колледжі

Колледж тарихы

Колледжді құру идеясы оның бас директоры Кан Никифор Сергеевичке тиесілі. 1978 жылы Шығыс Қазақстан ауылшаруашылық тәжірибе станциясында көпжылдық жұмыстан кейін Никифор Сергеевич педагогикалық институттың табалдырығын аттады және оның негізгі кәсіби қызметі сол жерде жалғасты.

Никифор Сергеевич кафедра меңгерушісі, ғылыми жұмыс жөніндегі проректор болып жұмыс істеді.

2002-2006 жылдары «Квансон»корей-қазақстандық кәсіби мектебі құрылды. Мектеп жұмыс істеген 5 жыл ішінде 300-ге жуық бастауыш буын мамандары тегін дайындалды. Мектеп Бас құрылтайшы болып табылатын Сеул қаласындағы «Квансон» (Светоч) халықаралық қайырымдылық қорының құрметіне аталған.

2006 жылдың 18 қазанында «Квансон» кәсіптік мектебі негізінде «Квансон»Қазақстан-Корей колледжі құрылды. 2007 жылдан бастап колледж Оңтүстік Корея оқу орындарымен студенттер алмасу бойынша шарт жасасты және сол жылы одан әрі оқу үшін Оңтүстік Кореяға 2 студент жіберілді. 2010 жылы мемлекеттік аттестаттау аяқталды. Колледж колледждерге қойылатын барлық талаптарға сәйкес келетінін дәлелдеді және өмір сүру құқығына ие болды. 2011 жылы дипломды мамандардың алғашқы түлектері.

2014 ж. ақпанда «сервистің технологиялық колледжі» мекемесі мен «Квансон «Қазақстан-Корей колледжі»мекемесі біріктірілді. 2015 жылы Қазақстан-Корей колледжі мемлекеттік аттестациядан жаңа құрамда өтті.

«Квансон» Қазақстан-Корея колледжінде Үздіксіз технологиялық және педагогикалық жаңғырту жүргізіледі, мақсатты түрде оң нәтижеге бағдарланған, тиімді педагогикалық менеджмент, Әлеуметтік әріптестіктің икемді жүйесі «Квансон» ККК өңірдің білім беру қызметтері нарығында тұрақты бәсекеге қабілеттілікті сақтауға, мамандарды даярлау және қайта даярлау процесіне белсенді қатысуға мүмкіндік береді.

Колледж қызметінің негізгі негізі жаңа білім беру технологияларын тұрақты педагогикалық Іздеу, ғылыми-әдістемелік қызметті ұйымдастыру болып табылады. Колледж техникалық және кәсіптік білім беру саласында білім беру қызметін Шығыс Қазақстан облысының Білім саласындағы бақылау департаменті берген мемлекеттік лицензия негізінде жүзеге асырады. Колледжде оқыту орыс тілінде, негізгі орта, жалпы орта және техникалық және кәсіптік білім базасында күндізгі оқу нысаны бойынша, жалпы орта және техникалық және кәсіптік білім базасында сырттай оқу нысаны бойынша жүргізіледі. Студенттерді қабылдау ақылы және бюджеттік негізде жүзеге асырылады.

4 курс студенттері қала кәсіпорындарында бір жылдық тәжірибеден өтеді. Оқу орнының әкімшілігі еңбек нарығына жүйелі түрде талдау жүргізеді, Шығыс Қазақстан өңірінің мамандарына қажеттілікті зерделейді.

Қазіргі уақытта колледж өңірдегі кәсіпорындар үшін орта арнаулы білімі бар кадрларды даярлайды. Студенттер практиканың әртүрлі түрлерінен өтеді, практиканың 70% – ы төленеді. Практика аяқталғаннан кейін кәсіпорын базасында студенттерге жұмыс разряды беріледі. Әлеуметтік әріптестер Мемлекеттік біліктілік емтихандарына қатысады.