«Жалған адалдық – ізгілік емес, ар-ождан – ізгі ниет». «Ложная честность — не добродетель, совесть — добродетель»

2021 жылдың 27 қазанында «Квансон» Қазақстан-Корей колледжінің 1 және 2 курс топтарында Мұхтар Әуезовке арналған бірыңғай «Адалдық сағаты — Часа честности» өткізілді. Мұхтар Әуезов – өз халқына мол мұра қалдырған қазақ әдебиеті мен мәдениетінің ұлы қайраткері. Ол «Жалған адалдық — бұл ізгілік емес, ар — ождан — ізгілік, ар-ождан-кез-келген жазадан гөрі қатал жаза» деген еді. Бұл сабақ бізге адалдық сапасының құндылығын тағы бір рет көрсетеді. Парасаттылық – өзінің және басқаның еңбегіне деген адал көзқарас. Адалдық пен парасаттылық туралы дәстүрлі сынып сағаты студенттердің назарын олардың әрқайсысында осы сапаның қалыптасуына аударды. Адалдық сағатының соңында студенттер оқуға деген көзқарастары адалдық көрсеткіші деп қорытынды жасады. Біз бұл туралы ойланамыз!

27 октября  2021 года  в группах 1 и 2 курса  ККК «Квансон» проведен единый «Адалдық сағаты-Часа честности», посвященный Мухтару Ауэзову.Мухтар Ауезов — великий деятель казахской литературы и культуры, оставивший богатое наследие своему народу. Он говорил, что «‎Ложная честность — не добродетель, совесть — добродетель, совесть — наказание более суровое, чем любое наказание». Данный урок еще раз подчеркивает нам ценность качества добропорядочность. Добропорядочность –  честное отношение к своему и чужому труду. Традиционно классный час о честности и добропорядочности обратил  внимание  студентов на формирование данного качества в каждом из них. В заключении часа честности студенты сделали умозаключение о том, что их отношение к учёбе и есть показатель честности. Задумаемся над этим!